Felvételi örömök
Nőtt az első helyes jelentkezők és az államilag támogatott képzésben résztvevők száma, országosan legmagasabb ponthatárt húztunk a mérnök informatikus alapszakon, kiváló felvételi eredményekről számolt be a ponthúzó sajtótájékoztatón dr. Rédey Ákos rektor július 24-én.
2009-ben 3083 hallgatót vettünk fel a Pannon Egyetem öt karára, a pótfelvételi eljárásban még legalább 300 jelentkezőre számítunk. Az összes felvett számában 15,9 százalékos növekedés tapasztalható az előző évhez képest, idén nőtt az első szándékú jelentkezők száma is, országosan 13. helyen állunk az elsőhelyes jelentkezéseket tekintve. A július 23-i ponthúzót követően 3012 felvételiző örülhetett, hiszen szeptembertől a 60 éves jubileumát ünneplő intézményünk hallgatója lehet, legtöbben alapképzési szakon, közel 500-an mesterképzésben, 737-en pedig felsőfokú szakképzésben tanulnak tovább. Az elmúlt évek negatív tendenciája megfordulni látszik, hiszen nőtt az érdeklődés a felsőfokú szakképzések iránt- mondta a rektor. Legnagyobb mértékben a keszthelyi székhelyű Georgikon Kar növelte hallgatóinak számát, közel 70 százalékkal, a Modern Filológiai és Társadalomtudományi Kar létszáma mintegy 54 százalékkal nőtt.
A mérnöki és műszaki terület is népszerűbb volt az idei felvételi során. Az országosan legtöbbet választott turizmus-vendéglátás és gazdálkodási és menedzsment alapszakok után – melyekkel a Gazdaságtudományi Kar az élmezőnyben foglal helyet -, a mérnök informatikus alapszak államilag támogatott nappali képzésének ponthatára a Pannon Egyetemen a legmagasabb, az ide jelentkezőknek legalább 375 pontot kellett elérniük a felvételhez. Legtöbben a Gazdaságtudományi Kar képzései iránt érdeklődtek, a legmagasabb pontot is az ide bejutáshoz kellett elérni alkalmazott közgazdaságtan alapszakra. A legnépszerűbb szakok a már említett turizmus-vendéglátás, nemzetközi gazdálkodás, műszaki menedzser, gazdasági és vidékfejlesztési agrármérnöki, környezetgazdálkodási agrármérnöki, mezőgazdasági mérnöki. Újra sok jelentkezőt vonzott a vegyész-, gépész- és környezetmérnöki alapszak, az anglisztika és magyar alapképzés, az új mesterképzések közül a fordító és tolmács mesterszak, valamint a programtervező informatikus, a gazdaságinformatikus és a villamosmérnöki alapszakokra vettünk fel a legtöbb jelentkezőt.
Akik nem nyertek még felvételt, a pótfelvételi eljárás keretében augusztus 10-ig jelentkezhetnek költségtérítéses képzésekre, illetve a most először induló, állami támogatású logisztikai menedzsment mesterképzésre.